Nowa pozycja na rynku, skierowana dla rodziców dzieci, które mają problem z wycieszeniem się w kluczowych momentach. To zbiór opowiadań, krótkich historii bogato ilustrowanych, przeznaczonych jako czytanki dla dzieci przed snem. Książka pomaga złagodzić stres i emocje, zwłaszcza po bardzo intensywnym i emocjonującym dniu. Pomaga również przenieść dziecko w świat fantazji, błogiej, cichej, spokojnej. Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci autorstwa Martyny Budki to mini poradnik, jak radzić sobie z trudnymi emocjami u dzieci. Za pomocą odpowiednio dobranych technik i sposobów, pozwala na przejście ze stanu dziennego do wieczornego spokoju. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich rodziców.

Co rodzic może znaleźć w środku?

Książka, to zbiór krótkich, lecz uroczych i dostosowanych do wieku dziecka historii, które wspaniale wprowadzą w stan głębokiej relaksacji. Oprócz opowiadań, dziecko może odnaleźć w książce ilustracje, które swoim poziomem ekspresji, dostosowane są do treści. Krótkie historie, opowiadane przez autorkę, to specjalnie dobrane treści, które uspokoją i wprowadzą w stan fantazji przed zaśnięciem. Wśród historii, można wyróżnić:

  • podróż przez tropikalny las,
  • dzielne ziarenko,
  • dary wróżek,
  • magiczny pojazd,
  • jestem w kosmosie.

Już same tytuły opowiadań mówią, że nie będą to zwykłe historie. Dostosowując do nich odpowiednie techniki relaksacyjne, rodzic jest w stanie lepiej oddziaływać na dziecko. Taka wspólna interakcja to również sposób na poznanie siebie nawzajem, nawiązanie głębszych relacji. Dziecko również, oprócz spokoju przed snem, będzie rozwijało swoją wyobraźnię, kreatywne myślenie czy umiejętność kontrolowania nastroju i skupienie się.

Jak książka wpływa na emocje dziecka?


Książka to doskonały poradnik dla mniejszych i większych dzieci. Czerpiąc to co najlepsze, autorka proponuje, aby każdorazowo przed snem, spróbować przekazać dziecku pewną wartość, z którą będzie mogło spokojniej zasnąć. Za pomocą odpowiednich technik medytacyjnych, relaksacyjnych, odpowiedniego doboru słów, umiejętnego dostosowania oddechu, rodzic jest w stanie wprowadzić dziecko w świat niczym nieskrępowanej wyobraźni. Co szczególnie ważne, w tym świecie, każde dziecko będzie w stanie rozwinąć skrzydła marzyciela i wędrować razem z bohaterami poszczególnych historii. Nic tak nie będzie rozwijało jak książka, która idealnie łączy w sobie kilka elementów. To książka, która rozwinie, da okazję do odprężenia, spokoju. Zachwyci również swoją treścią.